.
 
 
 

CCA RESULTS

Back   

 
     
 

CCA -2 COLORING COMPETITION DATE: 29/6/2013

STANDARD : I A    
Sl.No Name  House  Position
1 Vedant  Chabada Emerald I
2 Tanmay Kulkarni Topaz II
3 Ronak Mehta Topaz III
4 Vinayak Sopin Sapphire  
       
STANDARD : I B    
Sl.No Name  House  Position
1 Harshada Bhosale Sapphire I
2 Ruhi Shanbhag Topaz II
3 Nishanth Nadawinmani Emerald III
4 Vishalaxi Virupaxi Topaz III
       
STANDARD : I C    
Sl.No Name  House  Position
1 Vivke Murgod Emerald I
2 Sohan Yadal Sapphire II
3 Bhoomika Sangolli Sapphire III
4 Sporti Karanvi Emerald Consolation
       
STANDARD : I D    
Sl.No Name  House  Position
1 Karti Nayak Ruby I
2 Sanvi Handral Emerald II
3 Rishab Jain Ruby III
4 Kavya Patil Sapphire Consolation
       
STANDARD : II A    
Sl.No Name  House  Position
1 Saniya Mense Sapphire I
2 Akanksha Charantimath Ruby II
3 Aanavi Haibatti Topaz II
       
STANDARD : II B    
Sl.No Name  House  Position
1 Romit Jadhav Topaz I
2 Prerana Angolkar Sapphire II
3 Shankargouda Patil Emerald III
       
STANDARD : II C    
Sl.No Name  House  Position
1 Deshna Porwal Topaz I
2 Ritesh Bhujurke Emerald II
3 Anshika Mallapur Topaz III
4 Jhanvi Hunakutti Sapphire III
       
STANDARD : II D    
Sl.No Name  House  Position
1 Ved Ingole Topaz I
2 Akshata Vagrali Sapphire I
3 Praneel Reddy Ruby II
4 Shreya Viraktimath Topaz Consolation
       
STANDARD : II E    
Sl.No Name  House  Position
1 Raghav Heda Sapphire I
2 Gourav Pilankar Sapphire II
3 Rida Ahmed Ruby III
       

CCA -2 LEAF COLLAGE COMPETITION  DATE: 29/6/2013

STANDARD : IIIA     
Sl.No Name  House  Position
1 Tanushree Uppin Ruby II
2 Pradyun Rao Sapphire I
3 Sanskruti Patil Topaz III
       
STANDARD : III B    
Sl.No Name  House  Position
1 Shashank Patil Topaz I
2 Gouri Ammanagi Sapphire II
3 Krishna Shah Ruby III
4 Tanisha Kakatkar Sapphire III
       
STANDARD : III C    
Sl.No Name  House  Position
1 Dhurva Kale Emerald I
2 Gayatri Pai Topaz I
3 Jhanvi Hiremath Emerald II
4 Apeksha Bendigeri Sapphire III
5 Harsh Total Ruby III
       
STANDARD : III D    
Sl.No Name  House  Position
1 Tapasya Sharma Ruby I
2 Ayush Kabbur Emerald II
3 Poorvi Duradi Topaz III
4 Swaraj Khalghatgi Ruby III
       
STANDARD :IV A    
Sl.No Name  House  Position
1 Ashika Nayak Ruby I
2 Nista Murthy Emerald II
3 Swapnil Kore Sapphire` III
4 Atharva Munavalli Sapphire` III
       
STANDARD :IV B    
Sl.No Name  House  Position
1 Kadambari Pillankar Emerald I
2 Shree Bastwad Ruby II
3 Aman Bhosale Sapphire III
       
STANDARD :IV C    
Sl.No Name  House  Position
1 Sujal Sawant Ruby I
2 Vaishnavi Kulkarni Sapphire II
3 Bhakti Gulbani Sapphire III
       
STANDARD :IV D    
Sl.No Name  House  Position
1 Sharan Agadi Topaz I
2 Spoorti Charantimath Sapphire II
3 Sankalp Hatwad Topaz III
       
STANDARD : VA    
Sl.No Name  House  Position
1 Prerana Bhat Emerald I
2 Mandar Desurkar Sapphire II
3 Arpit Sharma Emerald III
       
STANDARD : V B    
Sl.No Name  House  Position
1 Shambhavi Singh Emerald I
2 Reith Rathore Topaz II
3 Yutha Joshi Sapphire III
4 Tanvi Bhosale Emerald III
       
STANDARD : V C    
Sl.No Name  House  Position
1 Abhishek Sonar Emerald I
2 Khushagra Chindak Ruby II
3 Akshita Ravindra Sapphire III
       
STANDARD : V D    
Sl.No Name  House  Position
1 Tanisha Rao Ruby I
2 Nidhisha Pai Emerald II
3 Anushka  Ruby II
4 Kavya Radheshwar Emerald III
       

CCA -2 FLOWER ARRANGEMENT  COMPETITION  DATE: 29/6/2013

STANDARD : VI A    
Sl.No Name  House  Position
1 Srinidhi Heda Ruby I
2 Aryan Porwal Topaz II
3 Basavraj Patil Topaz III
       
STANDARD : VI B    
Sl.No Name  House  Position
1 Navjeet Kohli Ruby I
2 Tanvi Bhujannavar Sapphire II
3 Pranav Niranjana Sapphire III
       
STANDARD : VI C    
Sl.No Name  House  Position
1 Chirag Rupchandani Ruby I
2 Diya Bhandari Sapphire II
3 Sahil Patil Topaz III
       
STANDARD : VII A    
Sl.No Name  House  Position
1 Achal Katwa Sapphire I
2 Ajaya Betageri Ruby II
3 Kartik Mallur Sapphire III
       
STANDARD : VII B    
Sl.No Name  House  Position
1 Mohit Saboji Topaz I
2 Suraj  Mukkannavar Sapphire II
3 Ishaan Porwal Ruby III
       
STANDARD : VII C    
Sl.No Name  House  Position
1 Akash Tangadi Ruby I
2 Harshita Nimbal Emerald II
3 Shrishail Terani Emerald III
       
STANDARD : VIII A    
Sl.No Name  House  Position
1 Sachit Mulinmani Ruby I
2 Shreya Kapadia Sapphire II
3 Ashish Kagatikar Sapphire III
       
STANDARD : VIII B    
Sl.No Name  House  Position
1 Khushi Patil Emerald I
2 Chirag Madnur Topaz II
3 Gourang Mohta Topaz III
       
STANDARD : VIII C    
Sl.No Name  House  Position
1 Aman Ahmed Emerald I
2 Nikhil Nayak Sapphire II
3 Rashmi Itagi Sapphire III
       
STANDARD : IX A    
Sl.No Name  House  Position
1 Tanvi Rao Topaz I
2 Manasi Munavalli Sapphire II
3 Vibhakar Mohta Topaz III
       
STANDARD : IX B    
Sl.No Name  House  Position
1 Sanket Ganganhalli Ruby I
2 Diya Hallikerimath Ruby II
3 Veeresh Muddekihal Ruby III
       
STANDARD : X     
Sl.No Name  House  Position
1 Priyanka Mishra Sapphire I
2 Aishwarya Koreshetty Ruby II
3 Moyasara Sayeeda Topaz III
 
 
  ABOUT US
KLE SOCIETY  
KLES' INTERNATIONAL SCHOOL  
VISION & MISSION  

A to Z FOR PARENTS

 
DISTINGUISHED GUESTS  
SCHOOL TIMINGS  
VISITING HOURS  
 
 
 
 
 

 

 

Top

 

© Copyright 2012, all rights reserved with KLES' INTERNATIONAL SCHOOL BELAGAVI                                                                 Powered by darshan designpro pvt. ltd.